24.3 C
Athens
Σάββατο, 18 Μαΐου, 2024

Διαφημιστείτε εδώ

Εξαλλος ο Βαγ. Μαρινάκης κυνήγησε τους διαιτητες του αγώνα Νότ. Φόρεστ-Λίβερπουλ (0-1). Τι μετέδωσε το BBC για το τρομακτικό συμβάν

Η σοκαριστική εξέλιξη και η ήττα με γκόλ σχεδόν στο τελευτάιο δευτερόλεπτο του αγώνα της  Νότιγχαμ Φόρεστ με τη Λίβερπουλ (0-1) έκανε εξαλλο τον Βαγγέλη Μαρινάκη, ο οποίος μετά το τελευταίο σφύριγμα εισέβαλλε στον αγωνιστικό χώρο και επιτέθηκε στους διαιτητές του αγώνα.

Οι κόκκινοι κέρδισαν 0-1 με γκολ του Νούνιες στο 99ο λεπτό και οι γηπεδούχοι έχουν έντονα παράπονα από την διαιτησία του Τίρνι.

Θεωρούν ότι αδίκως κράτησε τόσα λεπτά καθυστέρηση.  Εκτιμούν ότι θα έπρεπε να έχει σφυρίξει  την λήξη (το γκολ μπήκε 30 δευτερόλεπτα μετά το τέλος των καθυστερήσεων των 8 λεπτών που είχε υποδείξει), ενώ κάποιοι υποστηρίζουν ότι στην φάση από την οποία ξεκίνησε το γκολ, η Λίβερπουλ δεν τήρησε το fair-play, αφού η μπάλα είχε βγει έξω για να δοθείς ιατρική βοήθεια σε τραυματισμένο παίκτη της

Από τις έντονες διαμαρτυρίες του προπονητικού τιμ της Νότιγχαμ Φόρεστ προς τον διαιτητή, αποβλήθηκε ο βοηθός προπονητή Στίβεν Ριντ.

Ο ρεπόρτερ αγωνιστικού χώρου του BBC, Ρομπ Σκόφιλντ, ο οποίος βρισκόταν μέσα στην φυσούνα του Σίτι Γκράουντ, μετέδωσε τα εξής:

Το BBC για την εσβολή Μαρινάκη στη φυσούνα κατά των διαιτητών

«Σπάνια βλέπεις τέτοιες σκηνές στην φυσούνα. Είδαμε τον Στίβεν Ριντ έξαλλο. Αυτός και ο ιδιοκτήτης της Φόρεστ, Ευάγγελος Μαρινάκης ακολούθησαν τον διαιτητή Πολ Τίρνι και τον τέταρτο Γκρέιαμ Σκοτ μέχρι το δωμάτιο των διαιτητών, ουρλιάζοντας: Σεβαστείτε τους παίκτες! Σεβαστείτε τους παίκτες! Αυτό συμβαίνει κάθε εβδομάδα! Σεβαστείτε τους παίκτες!»

Ο Σκόφιλντ συνέχισε: «Ο Μαρινάκης σε κάποια στιγμή απομακρύνθηκε από τους ανθρώπους ασφαλείας. Οι παίκτες της Φόρεστ ήταν έξαλλοι, ο Νούνο έδειχνε εντελώς διαλυμένος.

Ο Γιούργκεν Κλοπ εξερράγη δίπλα μου, υποστηρίζοντας ότι δεν καταλαβαίνει γιατί γίνεται τόσος ντόρος. Επικράτησε ένα χάος».