Tον αντίπαλο του έμαθε ο Παναθηναϊκός για τη φάση των play off του champions league στην περίπτωση που αποκλείσει τη Μαρσέιγ.
Όπως προέκυψε από την κλήρωση στη Νιόν, ο Παναθηναϊκός θα τεθεί αντιμέτωπος με τον νικητή του ζευγαριού Μπράγκα – Μπάτσκα Τόπολα στα πλέι οφ του Champions League. Η πορτογαλική ομάδα είναι ασφαλώς το μεγάλο φαβορί για πρόκριση.
Για να φτάσει, βέβαια, στα πλέι ο Παναθηναϊκός, θα πρέπει πρώτα να κάνει την υπέρβαση και να αποκλείσει τη Μαρσέιγ στον τρίτο προκριματικό γύρο.
Ο πρώτος αγώνας θα γίνει εκτός έδρας (Πορτογαλία ή Σερβία) στις 22/23 Αυγούστου και η ρεβάνς θα γίνει στο ΟΑΚΑ μια εβδομάδα μετά, στις 29/30 Αυγούστου.
Διαφημιστείτε εδώ