Ο Παναγιώτης Κελεσίδης δίνει αγώνα για την ζωή του! Ο κορυφαίος τερματοφύλακας, βρίσκεται διασωληνωμένος εκτός ΜΕΘ και γίνεται μάχη να βρεθεί κρεβάτι σε Μονάδα Εντατικής Θεραπείας άλλου νοσοκομείου!
Ο Παναγιώτης Κελεσίδης αν και είναι εμβολιασμένος και με τις δυο δόσεις, δίνει τον πιο δύσκολο αγώνα της ζωής του στο Τζάνειο Νοσοκομείο.
Στην αρχή ο παλαίμαχος τερματοφύλακας παρουσίασε αναπνευστικά προβλήματα, και αργότερα η υγεία του επιδεινώθηκε ραγδαία, με αποτέλεσμα να εισαχθεί στο νοσοκομείο. Οι γιατροί ενώ ήταν στην αρχή αισιόδοξοι, στην πορεία αναγκάστηκαν να τον διασωληνώσουν, καθώς η κατάστασή του χειροτέρευε επιταχυνόμενα.
Θα αντικρούσει άραγε τον κορονοϊό όπως την μπάλα;
Ελπίζουμε σε μια γρήγορη ανάρρωση στο «λιοντάρι του Θρύλου», όπως τον φωνάζουν οι θαυμαστές του!