Γερεμέγεφ: Ο Σουηδός “Μέγας Αλέξανδρος” του Παναθηναϊκού που εκθέτει τον Γιοβάνοβιτς

0
133

Όσοι είχαν παρακολουθήσει κάποιο από τα φιλικά του Παναθηναϊκού το καλοκαίρι, έμειναν έκπληκτοι με τον Σουηδό Αλεξάντερ Γερεμέγεφ.

Μπάλα τρομερή μπορεί να μην ήξερε, αλλά αυτό που ήταν σαφές ήταν ότι πρόκειται για σέντερ φορ της μιας επαφής που έχει το γκολ.

Ο Γιοβάνοβιτς μπορεί να τον κράτησε στην ομάδα, αλλά ποτέ του δεν τον εμπιστεύτηκε καθώς προτεραιότητες του ήταν ο Σπόραρ και ο Ιωαννίδης.

Ο “Μέγας Αλέξανδρος” του Παναθηναϊκού όμως βάλθηκε να τον εκθέσει κάτι που κατάφερε όποτε τον έβαλε ως αλλαγή.

Η ατάκα σήμα-κατατεθέν των φίλων του Παναθηναϊκού που έβλεπαν ότι η ομάδα έχει πρόβλημα στο γκολ ήταν ”γιατί δεν παίζει ο Γερεμέγεφ”

Κάτι ανάλογο έκανε ο ο 30χρονος Σουηδός και στο παιχνίδι με το Βόλο που πήγαινε για ισοπαλία 0-0.

Ο Γεμεμέγεφ μπήκε όταν η μπάλα έκαιγε και δεν χρειάστηκε χρόνο. Πρώτο λεπτό παρουσίας του στο γήπεδο και γκολ για το 1-0.

Δεύτερο τέρμα πριν το φινάλε και ο στράικερ του Τριφυλλιού το πάει για… ρεκόρ Γκίνες!

Έχει πετύχει 4 γκολ σε 60 λεπτά και έχει εκθέσει ανεπανόρθωτα τον Γιοβάνοβιτς που όλο αυτό το διάστημα δεν τον βλέπει.

Τι  σημαίνουν γκολ που έχει πετύχει; Το πρώτο του με τον ΠΑΟΚ όχι μόνο έδωσε έναν πολύτιμο πόντο στην ομάδα του, αλλά ταυτόχρονα στέρησε δύο από τον άμεσο ανταγωνιστή για τον τίτλο του πρωταθλητή Δικέφαλο.

Τα δύο κόντρα στον Βόλο ένα τρίποντο που μπορεί να… γυρίσει το τσιπάκι και ο ΠΑΟ να μπει σε τροχιά κατάκτησης της Super League!

Το ερώτημα είναι ο Γιοβάνοβιτς θα τον δει αυτή τη φορά ή θα τον στείλει στον πάγκο και την εξέδρα όπως έκανε το προηγούμενο διάστημα;