Προκειται για ένα απο τα μεγαλύτερα deal στο χώρο της ενέργειας. Αφορά την εξαγορά αιολικών σταθμών παραγωγής ενέργειας, συνολικής ισχύος 44 MW και φωτοβολταϊκών σταθμών ισχύος 2 MW ανακοίνωσε η ΔΕΗ.
Βρίσκονται στην Λακωνία και στην Θεσσαλία. Η εξαγορά έγινε από τη θυγατρική της εταιρεία ΔΕΗ Ανανεώσιμες, στο πλαίσιο της υπογεγραμμένης συμφωνίας πώλησης των μετοχών (SPA) με την Piraeus Equity Partners.
Διαφημιστείτε εδώ